Destek Hattı : 
+90 212 702 04 76

Hakkımızda

 

trendturkiye.net dünyada 5 kıtada 240 ülkeye ürünlerini ulaştırmak isteyen ihracatçılar ve ithalatçıların uluslar arası iş merkezi olacaktır.

Sadece üretmek değil üretileni satmak ve ihtiyaç olanı üretmekte önemlidir. Günümüzde işletmelerin ihracatta başarılı olabilmesi için yeterli sayı ve kalitede mal üretmeleri yetmemektedir, modern pazarlama yöntem ve tekniklerininde kullanılması zorunludur. Yurtdışına mal satabilmek için, yurtdışında tanınmak, bilinmek ve diyalog kurmak gerekir, bütün bunlar işletmelere oldukça fazla iş gücü yüksek maliyet ve ciddi organizasyon gerektirir, uluslar arası ticaret yapmakta olan işletmeler bu maliyetleri karşılaması her zaman mümkün değildir. Bu yöntem ve tekniklerin doğrudan kullanılması pazarlama maliyetlerini oldukça fazla artmasını sağlar. Dolayısı ile işletmeler çözüm olarak sektörel olarak ihracata ve pazarlamaya dönük trendturkiye.net gibi pazarlarda yer almak işletmeler için oldukça karlı bir iş olacaktır. trendturkiye.net bünyesindeki üyelerine iş ve güç birliği oluşturarak uluslar arası pazarlarda güçlü, yüksek arz ve talep sahip olmak, dış pazarlarda rekabet gücü elde edebilmek, marka olmak ve maliyetlerini en aza indirmek suretiyle interaktif pazarlama yöntemine hazırlamaktadır.

trendturkiye.net ihracat ve ithalat üzerine faaliyet gösteren işletmeler ve kobilerin dış pazara odaklanmaları amacı ile bir araya getirdikleri bir ihracat ve ticaret portalıdır.

trendturkiye.net ihracatçıların, ihracatçıların, küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin, bir adım önde olmalarını sağlayacak koşullar oluşturarak bütün dünyada çok hızlı bir büyüme gerçekleştirmekte olan tek başına rekabet üstünlüğü sağlamaya yeterli olmamaktadır.

İş dünyasında maliyetlerin düşürülmesi ve verimliliğin arttırılması açısından yeni teknolojilere yönelik bilgi ve deneyim birikimi çok etkilidir.

Dünya üzerinde işletmelerin ilişkileri karşılaştırıldığında özellikle interaktif yani internet ticaretinin günden güne oldukça fazla büyüme gösterdiğini hepimiz biliyoruz özellikle bu konuda Türkiye’deki küçük ve orta büyüklükteki işletmeler çeşitli rekabet avantajlarına olmadıklarını tespit etmek zor değildir.

Kobilerin daha başarılı olabilmeleri için Dünya ticaretinde bir vitrin olmalarını sağlamak, fırsatları önceden görmelerini, yeni ürünlerin pazarlarını oluşturmalarını e-ticaret’te öncü olmaları, tanıtım ve pazar maliyetlerini de hem ucuz hem de iş gücünün azaldığı interaktif teknolojik rekabet avantajlarını da sahip olmaları gereklidir.

Dünyayı saran bir ağ ile piyasalara hâkim olmak anlık oluşabilen ürün arz ve ürün taleplerini takip etmek gerek ülkemiz ekonomisine gerekse ihracat işletmelerine çalıştıkları sektörlerinde önemli avantajlar sağlamaktadır.

Artık eski ve alışılmış düşünce kalıplarının ötesinde, yenilikçi, yaratıcı ve hızlı ticaret yapmak trendturkiye.net ile mümkündür.

Dış ticaret açığımızın giderek artması bu konularda daha duyarlı olmamız gerektiğini göstermektedir. Uluslarası ticarette dünü yaşayabilmek gibi bir seçeneğimiz yoktur. Dünya uluslarası ticaretinde olmamak, kopmakta söz konusu değildir.

Uluslarası ticaret işletmelerinin ekonomik geleceği dünya ticaretimizi geliştirmeye ve ihracat potansiyelimizi arttırmaya bağlı bulunmaktadır.

İhracat artışı için öncelikle tanıtım reklam yapmak sürekli olarak vitrinde olmak ihtiyacı ön plana çıkarmaktır, ayrıca Türkiye’de yerli ürünlere duyulan güveni arttırmayı sağlayarak çok sayıda uluslarası markalar yaratmak zorundayız.

trendturkiye.net küresel rekabet ortamında Türk kobilerinin kabuklarının dışına çıkarmaya, uluslarası arenalarda trendturkiye.net ile pazar odaklı üretime geçerek, etkin satış ve pazarlama stratejileriyle markalaşmış kimliklerine erişmeye davet etmektedir.

GENEL AMAÇ

*Küresel pazarlara açılmalarını sağlamak.

*Pazar odaklı olmalarını sağlamak.

*İhracat yapmalarını kolaylaştırmak.

*Uluslarası tanıtım ve ticaret maliyetlerini düşürmek.

*Üyeleri için uluslarası ticareti kolay ve zevkli bir hale getirmektir.